Jan Minksztym

student

Student na kierunkach Prawo i International Relations w ramach kolegium MISHIS Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywał pracując jako protokolant w Sądzie Rejonowym w Poznaniu. Od kilku lat działa też aktywnie realizując projekty społeczne w obszarze III sektora. Jest pomysłodawcą i inicjatorem największej w Polsce kampanii społecznej dotyczącej popularyzacji pierwszej pomocy #cisneklate – ratuje życie!

Jest aktywnym członkiem Koła Naukowego Prawa Konstytucyjnego oraz Koła Naukowego Kryminalistyki działających przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Laureat studenckich konkursów z obszaru Prawa Konstytucyjnego i Mediacji.

Z pasji instruktor harcerski, ratownik i żeglarz. Od 2017 r. członek załogi polskiego żaglowca STS Fryderyk Chopin.

Język: angielski