Poznań: + 48 61 22 23 997        Warszawa: + 48 22 506 52 42
Sommerrey & Partners Sommerrey & Partners

Oferta

Zespół Kancelarii tworzą specjaliści z różnych dziedzin prawa, zajmujący się odpowiednio różnymi aspektami działalności naszych Klientów. Dzięki ich wysokiej specjalizacji udało nam się stworzyć bardzo wydajnie działające interdyscyplinarne zespoły, które dzięki odpowiedniej współpracy potrafią szybko i skutecznie dostarczać naszym Klientom odpowiednie rozwiązania i produkty.

Szczegółowy opis obszarów, którymi się zajmujemy, znajdą Państwo poniżej.

Sprawy korporacyjne

Obsługa korporacyjna przedsiębiorstw jest jedną z kluczowych specjalizacji naszej Kancelarii. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu prawników i stałych partnerów, jesteśmy w stanie zapewnić kompleksową obsługę każdego przedsiębiorstwa. Świadczone przez nas usługi w zakresie spraw korporacyjnych obejmują wszelkie aspekty prowadzenia biznesu. W tym przede wszystkim:

Rejestracja spółek

Eksperci z zakresu prawa handlowego w ramach obsługi korporacyjnej pomogą założyć nową spółkę – kompleksowo. Po analizie założeń biznesowych, doradzą najlepszą formę zakładanej spółki i zaproponują rozwiązania najrozsądniejsze pod względem ekonomicznym. Przygotują niezbędną dokumentację, w tym umowy i regulaminy. Przeprowadzą procedurę rejestracyjną tak, aby zakończyła się w jak najkrótszym czasie. W ramach usługi mieści się także reprezentacja przed sądem rejestracyjnym.

Łączenia, podziały i przekształcenia spółek

Restrukturyzacja przedsiębiorstw kojarzy się głównie z przekształceniami organizacyjnymi spółek. Procesy łączenia, podziału i przekształcania spółek – ale także jednoosobowych działalności gospodarczych – należy przygotowywać z dbałością o najdrobniejsze szczegóły i przy wsparciu wykwalifikowanych ekspertów.

W Sommerrey & Partners przeprowadzaliśmy takie procedury wielokrotnie. Prawnicy przygotowują wszelkie formalności, planują cały proces i informują o postępach na każdym etapie realizacji. Doświadczeni doradcy podatkowi współpracujący z S&P opracują optymalne rozwiązania dopasowane do Państwa biznesu.

Opracowywanie i opiniowanie dokumentacji korporacyjnej

Prowadzenie spółki, to nie tylko biznes, ale także konieczność dochowywania wielu formalności. Zapewniamy naszym Klientom przygotowywanie dokumentacji wewnętrznej związanej z bieżącą działalnością, takich jak umowy spółek, statuty, regulaminy, protokoły i uchwały podejmowane na posiedzeniach organów spółek. W zakresie obsługi korporacyjnej zapewniamy także wsparcie przy negocjowaniu wszelkiego rodzaju umów z partnerami zewnętrznymi (umowy o współpracy, umowy inwestycyjne i inne). Przygotowujemy wszelkie dokumenty związane z ładem korporacyjnym, takie jak regulaminy, księgi udziałów, księgi akcyjne, księgi protokołów i wiele innych.

Wsparcie w wewnętrznych działaniach spółek

Doradztwo przy sprzedaży i zakupie przedsiębiorstw

Co zrobić, kiedy firma bardzo szybko się rozwija? Być może przyszedł czas na kupno innego przedsiębiorstwa i rozszerzenie działalności? A może lepiej sprzedać przedsiębiorstwo, gdy jego wartość jest największa? Nasi specjaliści – prawnicy i doradcy biznesowi w jednym, doradzą jakie rozwiązanie jest w danym momencie najbardziej korzystne. Zapewniamy kompleksową obsługę – od sprawdzenia kondycji finansowej i stanu prawnego przyszłego kontrahenta, poprzez negocjację warunków planowanej inwestycji, na sporządzeniu umowy inwestycyjnej kończąc. Przeprowadzimy naszych Klientów przez ten proces od początku do końca, zapewniając bieżącą informację o realizacji poszczególnych elementów. Ponadto, zadbamy również o aspekt podatkowy transakcji.

Doradztwo w sprawie kupna i sprzedaży udziałów (akcji) spółek kapitałowych

Wbrew pozorom, transakcje związane z udziałami i akcjami są skomplikowane i obwarowane wieloma regulacjami prawnymi. Zapewnimy kompletne wsparcie w sprawach dotyczących kupna i sprzedaży udziałów lub akcji spółek kapitałowych. Przygotujemy odpowiednie dokumenty, doradzimy najkorzystniejsze rozwiązania zarówno pod względem formalnym, jak i podatkowym.

Odpowiedzialność członków zarządu za zobowiązania spółki z o.o.

Bardzo często wierzyciele po stwierdzeniu bezskuteczności postępowania egzekucyjnego wobec spółki, podejmują działania zmierzające do wyegzekwowania długu od członków zarządu, zgodnie z uprawnieniem przewidzianym w Kodeksie spółek handlowych. Mamy bogate doświadczenie, zarówno w zakresie reprezentowania wierzycieli, jak i obrony członków zarządu. Reprezentujemy naszych klientów w negocjacjach i procesach sądowych związanych z tą problematyką.


Jeśli potrzebujesz wsparcia w tym zakresie to zapraszamy serdecznie do kontaktu:

+48 61 22 23 997

kancelaria@sp-legal.pl

Nasi eksperci

Hubert Sommerrey
radca prawny / mediator sądowy / partner zarządzający

+48 61 225 48 70
Klaudia Dzieweczyńska
adwokat / mediator sądowy

+48 61 222 51 86
Paulina Sommerrey
radca prawny / mediator sądowy / partner

+48 61 222 51 89
Adam Rajewski
adwokat / doradca podatkowy / of counsel

+48 61 222 51 80

Kontakt z ekspertem
×

Jeśli potrzebujesz wsparcia ekspertów, wypełnij poniższy formularz kontaktowy

Zobacz wszystkich ekspertów
pl   en