Ewa Kozioł-Brączkowska

radca prawny / of counsel

Specjalista w zakresie indywidualnego i zbiorowego prawa pracy.

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w obsłudze prawnej pracodawców we wszelkich sprawach wiążących się z zatrudnianiem osób, w tym w szczególności w obsłudze procesowej sporów pracowniczych, prowadzeniu audytów tej części funkcjonowania przedsiębiorstw, która wiąże się z zatrudnieniem, wspieraniu Klientów w negocjacjach ze związkami zawodowymi, w przeprowadzaniu zwolnień grupowych, reorganizacji, połączeń zakładów pracy, przygotowywaniu wzorców stosowanych przez pracodawców umów i oświadczeń, jak i opiniowaniu rozmaitych zagadnień prawnych związanych z zatrudnieniem.

W latach 2006 -2014 kierowała działem prawa pracy w znaczącej poznańskiej kancelarii, który to dział obsługiwał w zakresie wszelkich spraw związanych z zatrudnieniem sieci handlowe, firmy produkcyjne i handlowe, banki.

Posiada bogate doświadczenie szkoleniowe. Niejednokrotnie występowała jako prelegentka podczas konferencji i szkoleń. Szczególnie ceni sobie możliwość prowadzenia spotkań z pracownikami działów personalnych lub kadry zarządzającej pracownikami podczas rozmaitych warsztatów z zakresu prawa pracy, które z powodzeniem systematycznie prowadzi.

Jej żywioł to sala sądowa bądź stół negocjacyjny.

Obecnie, w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku na wysokospecjalistyczne usługi prawnicze działalność zawodową realizuje w formie butikowej kancelarii specjalizującej i zajmującej się wyłącznie prawem pracy we wszystkich jego aspektach, oferując kameralną obsługę prawną dedykowaną podmiotom zatrudniającym, w tym w szczególności ich działom HR.

W wolnym czasie, na zmianę, albo trudno ją dogonić (nordic walking, wędrówki górskie, narty) albo wręcz przeciwnie spędza czas leniwie z przyjaciółmi, książką, lampką wina, przy dobrym filmie.