Powrót do wszystkich szkoleń

Rewolucyjne zmiany w podatkach w 2019 r. – PIT, CIT i VAT i inne (7-8 stycznia, 2019)

Szkolenie

Mariusz Nowak

Dla kogo?

Nadchodzące zmiany w systemie podatkowym będą miały rewolucyjny charakter. Nie sposób wskazać obszaru, którego reformy nie będą dotyczyły. Dlatego szkolenie to będzie interesujące zarówno dla osób zatrudnionych w działach finansowych i księgowych przedsiębiorstw, jak i dla każdego z kadry zarządzającej przedsiębiorstw w każdej branży.

W jaki sposób?

Szkolenie jest prowadzone w formie wykładów interaktywnych. W celu angażowania uczestników zachęcani są oni do dyskusji poprzez wymianę doświadczeń oraz analizę konkretnych przypadków. Wykład oparty jest na najnowszych przepisach prawa, interpretacjach urzędowych a także na orzecznictwie sądowym. Proponowane case study odnoszą się przy tym do doświadczeń prowadzącego. Przy omawianiu planowanych zmian pokazywać będziemy na przykładach jakie będą one miały znaczenie dla naszego przedsiębiorstwa czy planowanej inwestycji. Wskazujemy na szanse i zagrożenia – pokazujemy bezpieczne rozwiązania.

Cele szkolenia

Celem szkolenia jest przedstawienie uczestnikom wiedzy na temat uchwalonych oraz planowanych zmian w prawie podatkowym, tych które pojawiły się w trakcie roku bieżącego,  wchodzących w życie w 2019 roku, a także tych planowanych, nad którymi ustawodawca jeszcze pracuje. Program szkolenia obejmuje zmiany dotyczące niemal wszystkich obszarów podatkowych, w tym Ordynację podatkową ustawy o podatkach dochodowych, ustawę o VAT, podatek PCC, i wiele innych pokrewnych zagadnień.

Podatki dochodowe (CIT/PIT)

1. Zmiany 2018 – pierwsze doświadczenia
  2. 60 planowanych zmian dla MSP (sukcesja, nowe koszty)
  3. Mały podatnik – nowa definicja