Powrót do wszystkich szkoleń

Praktyczny przewodnik po najnowszych zmianach Prawa Pracy oraz orzecznictwie sądowym dotyczącym rozwiązywania umów o pracę

Szkolenie

Szkolenie kierowane jest głównie do pracodawców, kadry zarządzającej, pracowników organizujących pracę zespołów, pracowników działów kadr i HR oraz innych osób zainteresowanych zmianami w prawie pracy.
Ewa Kozioł-Brączkowska

Dla kogo?

W jaki sposób?

Szkolenie jest prowadzone w formie wykładów interaktywnych. W celu angażowania uczestników zachęcani są oni do dyskusji poprzez wymianę doświadczeń, analizę konkretnych przypadków. Wykład oparty jest na najnowszych przepisach prawa pracy oraz na orzecznictwie sądowym. Proponowane case study odnoszą się przy tym do doświadczeń prowadzącego.

Cele szkolenia

Celem szkolenia jest uporządkowanie wiedzy na temat najnowszych lub projektowanych zmian w prawie pracy, dotyczących:

Nadto, szkolenie ma na celu pogłębienie posiadanej wiedzy na temat właściwego stosowania Kodeksu pracy, w świetle  najnowszego orzecznictwa sądowego, ze szczególnym uwzględnieniem praktycznych problemów związanych z rozwiązywaniem umów o pracę przez pracodawcę.

Wpływ RODO oraz zmian Kodeksu pracy na rekrutację i zatrudnianie pracowników

Elektroniczne akta osobowe i skrócenie okresu przechowywania akt pracowniczych

Telepraca i praca w szczególnym systemie czasu pracy

Porozumienie o rozwiązaniu umowy o pracę