Powrót do wszystkich szkoleń

Zmiany w prawie podatkowym 2019-2020

Szkolenie

Celem szkolenia jest przedstawienie uczestnikom wiedzy na temat uchwalonych oraz planowanych zmian w prawie podatkowym, tych które pojawiły się w trakcie roku bieżącego, wchodzących w życie w 2020 roku, a także tych planowanych, nad którymi ustawodawca jeszcze pracuje. Program szkolenia obejmuje zmiany dotyczące niemal wszystkich obszarów podatkowych.
Remigiusz Pytlik

Uwaga!

Przy rejestracji na szkolenie więcej niż jednej osoby, na każdą kolejną osobę udzielamy 10% rabatu.

Dla kogo?

Zmiany w systemie podatkowym w 2020 r. mają ponownie rewolucyjny charakter. Nie sposób wskazać obszaru, którego reformy nie dotyczą. Dlatego chcemy je Państwu przybliżyć, pokazać szanse i zagrożenia oraz podzielić się pierwszymi doświadczeniami związanymi z ich funkcjonowaniem. Szkolenie to będzie interesujące zarówno dla osób zatrudnionych w działach finansowych i księgowych przedsiębiorstw, jak i dla każdego z kadry zarządzającej przedsiębiorstw w każdej branży.

W jaki sposób?

Szkolenie jest prowadzone w formie wykładów interaktywnych. W celu angażowania uczestników zachęcani są oni do dyskusji poprzez wymianę doświadczeń oraz analizę konkretnych przypadków. Wykład oparty jest na najnowszych przepisach prawa, interpretacjach urzędowych a także na orzecznictwie sądowym. Proponowane case study odnoszą się przy tym do doświadczeń prowadzącego. Przy omawianiu planowanych zmian pokazywać będziemy na przykładach jakie będą one miały znaczenie dla naszego przedsiębiorstwa czy planowanej inwestycji. Wskazujemy na szanse i zagrożenia – pokazujemy bezpieczne rozwiązania.

Cele szkolenia

„Biała lista” podatników – skutki w VAT i w podatku dochodowym

Podzielona płatność – „split payment” po zmianach

Mechanizm odwrotnego obciążenia w obrocie krajowym

Plik JPK i zastąpienie deklaracji

Nowa matryca stawek VAT i Wiążąca Informacja Stawkowa

Zmiany w transakcjach międzynarodowych

Kasy fiskalne

Zwolnienie podmiotowe dla drobnych przedsiębiorców w VAT

Ulga na złe długi na gruncie VAT i w podatku dochodowym

Zwolnienie w PIT do 26-go roku życia i obniżenie stawki PIT

Zmiany w podatkach dochodowych w 2019 roku – podsumowanie i ocena

Narzędzia wspierające wykonywanie nowych obowiązków przez podatników

Kancelaria Sommerrey&Partners oraz Szwak&Spółka

Szwak&Spółka o sobie:

Nasza oferta to kompleksowy, wyspecjalizowany pakiet usług księgowo-podatkowych dla zróżnicowanych podmiotów gospodarczych. Naszymi Klientami są zarówno małe jednoosobowe firmy, jak i duże, dynamicznie rozwijające się spółki akcyjne.

Księgujemy i przedstawiamy Zarządom dane w formie ułatwiającej podejmowanie kluczowych dla firmy decyzji.

Współpracujemy z niezależnymi kancelariami prawnymi, podatkowymi oraz audytorskimi. Mamy dostęp do najlepszych programów finansowo-księgowych oraz specjalistycznych publikacji i serwisów internetowych. Poza wieloletnim doświadczeniem i wiedzą wyróżnia nas elastyczne podejście, szybkość reakcji oraz rzetelność wykonywanych usług.

www.szwak.pl

Szkolenie