Tarcza antykryzysowa
Do czasu ustąpienia w Polsce skutków pandemii COVID-19 (koronawirus), w Kancelarii powołany został ekspercki zespół prawników specjalizujących się w różnych dziedzinach prawa, którzy pomagają Klientom skorzystać ze środków publicznych oferowanych przez państwo, preferencyjnych warunków podatkowych i in. (tzw. „tarcza antykryzysowa”), w celu ochrony prowadzonej przez nich działalności gospodarczej.
Podstawowym celem zespołu jest proponowanie każdemu Klientowi indywidualnych rozwiązań opartych nie tylko o normy „tarczy antykryzysowej”, ale również przepisy prawa restrukturyzacyjnego czy propozycje sektora prywatnego, przykładowo takie jak wakacje kredytowe oferowane przez banki i inne instytucje finansowe, aby w jak największym zakresie ochronić pracowników, ich wynagrodzenia oraz zabezpieczyć płynność finansową Klienta do czasu ustąpienia skutków pandemii.
Mając na uwadze fakt, że nowe zalecenia, przepisy i interpretacje wydawane są przez władzę wykonawczą z dużą częstotliwością, zespół na bieżąco analizuje ich treść w celu aktualizacji rekomendacji zaproponowanych lub aktualnie tworzonych dla naszych Klientów.
Kancelaria sama jest przedsiębiorstwem i dobrze wiemy, jak istotną rolę w sytuacji spadku obrotów czy utraty płynności finansowej odgrywa czas, dlatego zlecenia dotyczące „tarczy antykryzysowej” realizowane są priorytetowo, aby indywidualnie opracowana rekomendacja trafiła do Klienta jak najszybciej i równie szybko została wdrożona.
Jak możemy Państwu pomóc?:
- Pomoc w restrukturyzacji zobowiązań wobec ZUS,
- Pomoc z restrukturyzacji, odroczeniu, umorzeniu lub rozkładaniu na raty zobowiązań w podatkach
- Wsparcie w zakresie procesów kadrowych, w tym w zakresie zatrudniania cudzoziemców w okresie pandemii oraz wdrażania elementów tarczy antykryzysowej
- Wsparcie w restrukturyzacji zobowiązań wobec banków i instytucji finansowych.
- Doradztwo w zakresie restrukturyzacji przedsiębiorstw oraz postępowań upadłościowych
- Wsparcie w zakresie negocjacji zmiany warunków realizacji umów w związku z nadzwyczajna zmiana stosunków gospodarczych (Klauzula rebus sic stantibus) oraz siły wyższej