Poznań: + 48 61 22 23 997        Warszawa: + 48 22 506 52 42
Sommerrey & Partners Sommerrey & Partners
   Powrót do wszystkich artykułów

Obniżenie wysokości opłaty za ogłoszenie pierwszego wpisu w Monitorze Sądowym i Gospodarczym

Od 18 maja 2012 roku obniżona została wysokość opłaty za ogłoszenie pierwszego wpisu w Monitorze Sądowym i Gospodarczym, uiszczanej przy składaniu wniosku o rejestrację podmiotu w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego.

24 lipca 2012

Od 18 maja 2012 roku obniżona została wysokość opłaty za ogłoszenie pierwszego wpisu w Monitorze Sądowym i Gospodarczym, uiszczanej przy składaniu wniosku o rejestrację podmiotu w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego. Obecnie opłata za ogłoszenie pierwszego wpisu w MSiG wynosi 100 złotych, do tej pory opłata wynosiła 500 złotych.

Opłata sądowa od wniosku o zarejestrowanie podmiotu w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pozostaje niezmieniona i wynosi 500 złotych.

Opłata za dokonanie każdej kolejnej zmiany w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego wynosi – 250 złotych za ogłoszenie w MSiG oraz 250 złotych tytułem opłaty sądowej.

Zarówno opłaty za ogłoszenie wpisu w Monitorze Sądowym i Gospodarczym, jak i opłaty sądowe, uiszczane są łącznie przy składaniu wniosku do Krajowego Rejestru Sądowego, na rachunek bankowy właściwego sądu rejestrowego.Może Cię zainteresować również:
Ułatwienia podatkowe w związku z epidemią
Kontrowersyjne zmiany w procedurze karnej – cz. 2
Przedłużenie terminów podatkowych

Kontakt z ekspertem
×

Jeśli potrzebujesz wsparcia ekspertów, wypełnij poniższy formularz kontaktowy

Zobacz wszystkich ekspertów
pl   en