Poznań: + 48 61 22 23 997        Warszawa: + 48 22 506 52 42
Sommerrey & Partners Sommerrey & Partners

Oferta

Zespół Kancelarii tworzą specjaliści z różnych dziedzin prawa, zajmujący się odpowiednio różnymi aspektami działalności naszych Klientów. Dzięki ich wysokiej specjalizacji udało nam się stworzyć bardzo wydajnie działające interdyscyplinarne zespoły, które dzięki odpowiedniej współpracy potrafią szybko i skutecznie dostarczać naszym Klientom odpowiednie rozwiązania i produkty.

Szczegółowy opis obszarów, którymi się zajmujemy, znajdą Państwo poniżej.

Mediacje

Mediacja oznacza zorganizowane postępowanie o dobrowolnym charakterze, w którym przynajmniej dwie strony sporu próbują same osiągnąć porozumienie w celu jego rozwiązania, korzystając przy tym z pomocy osoby trzeciej – neutralnego mediatora. Postępowanie może zostać zainicjowane przez strony lub może je zaproponować lub zarządzić sąd. Wśród naszych ekspertów znajdują się mediatorzy posiadający bogate doświadczenie, którzy zapewniają stronom profesjonalne wsparcie przez cały przebieg mediacji. Zadaniem naszych mediatorów jest pomoc w wypracowaniu porozumienia poprzez m. in. ułatwienie stronom rozmowy, łagodzenie napięć w trakcie negocjacji oraz odpowiednie zadawanie pytań. Pomagamy stronom znaleźć porozumienie i przywrócić wzajemne zaufanie.

Zasady mediacji

Dlaczego warto skorzystać z mediacji?

Koszty mediacji

W mediacji umownej cywilnej wynagrodzenie mediatora określone jest w umowie o mediację i zazwyczaj ustalane jest indywidulanie w zależności od wartości przedmiotu sporu w sprawie.

W mediacji toczącej się na skutek skierowania przez sąd, koszty mediacji określone są w rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 20 czerwca 2016 roku w sprawie wysokości wynagrodzenia i podlegających zwrotowi wydatków mediatora w postępowaniu cywilnym (Dz U. 2016.921). Nasi eksperci pomogą ustalić ile wynosić będzie wynagrodzenie mediatora w zależności od wartości przedmiotu sporu oraz jakie wydatki poniesione w związku z przeprowadzeniem mediacji podlegać będą zwrotowi.

W jakich sprawach prowadzimy mediację?

We wszystkich. Mediacja jest możliwa we wszystkich sprawach cywilnych, w których przepisy dopuszczają zawarcie ugody. Nasza Kancelaria specjalizuje się w szczególności w prowadzeniu mediacji z sprawach z zakresu:

Przydatne pliki

Kodeks Etyki Radcy Prawnego-Mediatora

Standardy prowadzenia mediacji

Kodeks Etyczny Mediatorów Polskich

Cennik i regulamin postępowania mediacyjnego

Wniosek o przeprowadzenie mediacji

Jeśli potrzebujesz wsparcia w tym zakresie to zapraszamy serdecznie do kontaktu:

+48 61 22 23 997

mediacje@sp-legal.pl

Nasi eksperci

Kamila Jakubowska-Banaszak
radca prawny / mediator sądowy

+48 61 222 51 80
Klaudia Dzieweczyńska
adwokat / mediator sądowy

+48 61 222 51 86
Hubert Sommerrey
radca prawny / mediator sądowy / partner zarządzający

+48 61 225 48 70
Paulina Sommerrey
radca prawny / mediator sądowy / partner

+48 61 222 51 89

Kontakt z ekspertem
×

Jeśli potrzebujesz wsparcia ekspertów, wypełnij poniższy formularz kontaktowy

Zobacz wszystkich ekspertów
pl   en