Z życia Kancelarii – Stowarzyszenie 100 Kobiet Pomaga i Fundacja Parasolka

Za Stowarzyszeniem 100 Kobiet Pomaga i Fundacją Parasolka kryją się prawnicy z naszej Kancelarii - radca prawny Kamila Jakubowska-Banaszak oraz radcy prawni Paulina i Hubert Sommerrey. Jako założyciele stowarzyszenia i fundacji, są pomysłodawcami i realizatorami wielu akcji charytatywnych, których celem jest wspieranie tych, którzy potrzebują pomocy.

3 marca 2019

Za Stowarzyszeniem 100 Kobiet Pomaga i Fundacją Parasolka kryją się prawnicy z naszej Kancelarii – radca prawny Kamila Jakubowska-Banaszak oraz radcy prawni Paulina i Hubert Sommerrey. Jako założyciele stowarzyszenia i fundacji, są pomysłodawcami i realizatorami wielu akcji charytatywnych, których celem jest wspieranie tych, którzy potrzebują pomocy.

Fundacja Parasolka

Fundacja Parasolka działa od 2015 roku. Celem Fundacji jest niesienie pomocy dzieciom, których rodziny znajdują się w kryzysie, oraz współpraca z instytucjami realizującymi zadania z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej, a także niesienie pomocy sierotom oraz dzieciom przebywającym w domach dziecka i placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Fundacja otacza pomocą szczególnie te dzieci, których sytuacja rodzinna uległa dramatycznemu pogorszeniu często z dnia na dzień. Fundacja stara się wszelkimi siłami podejmować działania chcąc zaspokoić ich potrzeby bytowe, materialne a niekiedy próbując zwyczajnie osłodzić kolejny dzień.

Od początku swojego istnienia Fundacja angażuje się w pomoc Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda”
w Poznaniu, które realizuje zadania z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej, kilka razy w roku dostarczając odzież, obuwie, środki czystości, przybory szkolne oraz inne przedmioty użytku codziennego w zależności od aktualnej potrzeby Centrum. Fundacja uczestniczy także
w bieżących inicjatywach związanych z zakupem sprzętu oraz urządzaniem mieszkań podopiecznych Centrum. Ponadto, co roku z okazji Dnia Dziecka oraz świąt Bożego Narodzenia Fundacja, wspierana przez klientów Kancelarii, przygotowuje dla dzieci paczki wypełnione łakociami.

Wszystkie powyższe inicjatywy realizowane są przy nieocenionym wsparciu klientów Kancelarii, a także przy zaangażowaniu lokalnych władz oraz Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu.

Stowarzyszenie 100 Kobiet Pomaga

Stowarzyszenie 100 Kobiet Pomaga działa na rynku lokalnym od 2015 r oku. Stowarzyszenie tworzone jest przez grupę lokalnych kobiet, które są zainteresowane wspieraniem naszej lokalnej społeczności w obszarze gminy Poznań. Członkinie Stowarzyszenia pochodzą z różnych środowisk społecznych i  zawodowych. Każda z nich ma świadomość, że działając w pojedynkę nie osiągnie takiego efektu, jaki może przynieść grupowe zaangażowanie.

Spotkania Stowarzyszenia odbywają się cyklicznie, 4 razy w roku w różnych interesujących przestrzeniach Poznania. Do Stowarzyszenia dołączają coraz to nowe Kobiety, chcące mieć realny wpływ na przekazywanie gromadzonych środków do lokalnych organizacji charytatywnych, na realizację ważnych celów, które, jako grupa, uznają za priorytetowe. Wszystkie wspierane przez Stowarzyszenie organizacje charytatywne związane są z miastem Poznań i jego okolicami. Stowarzyszeniu zależy na zachowaniu lokalnych organizacji dobroczynnych, wspierających osoby i dzieci chore i cierpiące, kobiety znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, ofiary przemocy, fundacje wspierające rodzin adopcyjne, oraz organizacje zajmujące się ochroną zwierząt.

Założycielką i Prezesem Zarządu Stowarzyszenia 100 Kobiet Pomaga Poznań jest mec. Kamila Jakubowska-Banaszak, której Krajowa Rada Radców Prawnych w 2017 r. przyznała honorowy tytuł „Kryształowe Serce Radcy Prawnego 2017” w związku z prowadzoną przez nią działalnością dobroczynną.

W ciągu ostatnich 2 lat Fundacja wspólnie ze Stowarzyszeniem 100 Kobiet Pomaga podjęła się organizacji dwóch dużych event’ów dobroczynnych, których celem był zakup samochodów dla Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda” oraz Hospicjum Palium w Poznaniu. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z tych niezwykłych wieczorów charytatywnych.