Poznań: + 48 61 22 23 997        Warszawa: + 48 22 506 52 42
Sommerrey & Partners Sommerrey & Partners

Oferta

Zespół Kancelarii tworzą specjaliści z różnych dziedzin prawa, zajmujący się odpowiednio różnymi aspektami działalności naszych Klientów. Dzięki ich wysokiej specjalizacji udało nam się stworzyć bardzo wydajnie działające interdyscyplinarne zespoły, które dzięki odpowiedniej współpracy potrafią szybko i skutecznie dostarczać naszym Klientom odpowiednie rozwiązania i produkty.

Szczegółowy opis obszarów, którymi się zajmujemy, znajdą Państwo poniżej.

Sprawy rodzinne

Zakres spraw rodzinnych, którymi zajmujemy się na co dzień jest dość szeroki. Do tej kategorii usług przypisujemy nie tylko kwestie związane z małżeństwem i rodzicielstwem, ale także procedury spadkowe. Wielokrotnie już prowadziliśmy tego typu postępowania i zdajemy sobie sprawę z tego, że wymagają one nie tylko przygotowania merytorycznego, ale także zrozumienia i wsparcia naszych Klientów.

Małżeńskie ustroje majątkowe

Doradzamy naszym Klientów w zakresie związanym z zawieraniem umów majątkowych małżeńskich – zarówno przed zawarciem związku małżeńskiego, jak i w jego trakcie. Również po ustaniu wspólności majątkowej, czy małżeństwa wspieramy naszych Klientów m.in. w sprawach o podział majątku wspólnego.

Sprawy alimentacyjne

Bardzo często spotykamy się ze sprawami związanymi z obowiązkiem alimentacyjnym. Doradzamy zarówno osobom uprawnionym do świadczeń alimentacyjnych, jak i zobowiązanym do ich uiszczania. Wspieramy naszych Klientów w postępowaniach sądowych dotyczących orzeczenia alimentów, negocjujemy ich wysokość, a także podejmujemy działania zmierzające do ich wyegzekwowania.

Postępowania o rozwód i separację

Zdajemy sobie sprawę z delikatnego charakteru spraw rodzinnych, szczególnie, kiedy w grę wchodzi zakończenie małżeństwa. Postępowania takie bardzo często wzbudzają w małżonkach silne emocje. Opiekujemy się naszymi Klientami już od pierwszego spotkania i wspieramy ich nie tylko merytoryczną wiedzą prawniczą, ale staramy się być dla nich oparciem.

Opieka nad dziećmi

Sprawy rodzinne często wiążą się także z wykonywaniem władzy rodzicielskiej. Wspieramy naszych Klientów w tych trudnych postępowaniach. Negocjujemy warunki porozumienia w sprawie opieki nad dzieckiem, przygotowujemy odpowiednie dokumenty. Mamy także doświadczenie w prowadzeniu postępowań o ograniczenie lub odebranie władzy rodzicielskiej.

Spadki

Oferujemy pełną obsługę prawną w postępowaniach o nabycie spadku na podstawie ustawy, czy testamentu. Prowadzimy sprawy o stwierdzenie nabycia spadku i jego zabezpieczenie, ale także o dział spadku, wykonanie zapisów testamentowych, czy też roszczeń o zachowek. Reprezentujemy Klientów także w postępowaniach mediacyjnych związanych ze spadkiem. Doradzamy także w rozwiązywaniu problemów dotyczących przyszłego spadku i dziedziczenia.


Jeśli potrzebujesz wsparcia w tym zakresie to zapraszamy serdecznie do kontaktu:

+48 61 22 23 997

kancelaria@sp-legal.pl

Nasi eksperci

Paulina Sommerrey
radca prawny / mediator sądowy / partner

+48 61 222 51 89
Klaudia Dzieweczyńska
adwokat / mediator sądowy

+48 61 222 51 86

Kontakt z ekspertem
×

Jeśli potrzebujesz wsparcia ekspertów, wypełnij poniższy formularz kontaktowy

Zobacz wszystkich ekspertów
pl   en