Poznań: + 48 61 22 23 997        Warszawa: + 48 22 506 52 42
Sommerrey & Partners Sommerrey & Partners

Oferta

Zespół Kancelarii tworzą specjaliści z różnych dziedzin prawa, zajmujący się odpowiednio różnymi aspektami działalności naszych Klientów. Dzięki ich wysokiej specjalizacji udało nam się stworzyć bardzo wydajnie działające interdyscyplinarne zespoły, które dzięki odpowiedniej współpracy potrafią szybko i skutecznie dostarczać naszym Klientom odpowiednie rozwiązania i produkty.

Szczegółowy opis obszarów, którymi się zajmujemy, znajdą Państwo poniżej.

Własność intelektualna

Własność intelektualna jest nową wartością, która pojawiła się wraz z rozwojem przedsiębiorstw. Niejednokrotnie to właśnie ona stanowi najcenniejszy składnik majątkowy przedsiębiorstwa. Co więcej, odpowiednie zarządzanie własnością intelektualną pociąga za sobą wiele korzystnych skutków podatkowych. Warto wiedzieć jak skutecznie chronić i zarządzać wartościami niematerialnymi swojego przedsiębiorstwa.

Ochrona znaków towarowych, logo, marki.

Znak towarowy jest elementem wyróżniającym przedsiębiorstwo. Między innymi dzięki niemu konsumenci są w stanie rozpoznać konkretny produkt czy usługę pośród bogatej oferty na rynku.

Zajmujemy się obsługą znaków towarowych – zapewniamy wsparcie w całym procesie z zakresu ochrony i zarządzania znakami towarowymi.  Od badania znaku, poprzez zgłoszenia do ochrony, postępowanie przed odpowiednim urzędem, po uzyskanie prawa ochronnego.

Więcej…

 

Monitorowanie znaków towarowych

Bardzo szybko rosnąca liczba nowych znaków towarowych stwarza ryzyko wprowadzenia w błąd odbiorców czy też osłabienia rozpoznawalności znaków w związku z istnieniem znaków podobnych.

S&P świadczy usługę monitorowania rynku praw IP za pomocą nowoczesnego oprogramowania komputerowego. Umożliwia to szybką reakcję w przypadku odnotowania znaku kolizyjnego, ale także służyć może za źródło informacji na temat działań konkurencji rynkowej.

Więcej…

 

Ochrona nowych technologii, innowacji, designu.

Nowoczesna technologia, wiedza i innowacje – te aspekty zwiększają konkurencyjność i rentowność przedsiębiorstwa na rynku. Skuteczna ochrona tych elementów jest niezwykle istotna dla każdego biznesu.

Oferujemy kompleksową pomoc – prawną i techniczną – w dziedzinie zabezpieczania praw związanych z wynalazkami, wzorami użytkowymi i przemysłowymi. Sprawdzimy czy dane rozwiązanie może podlegać ochronie i w jakim zakresie oraz przeprowadzimy całe postępowanie od zgłoszenia po uzyskanie ochrony.

Więcej…

 

Wycena wartości praw IP. Aktywa intelektualne przedsiębiorstwa.

Prawa własności intelektualnej podlegają wycenie, tworząc tzw. aktywa intelektualne przedsiębiorstwa.

Sporządzamy ekspertyzy związane z szacowaniem wartości niematerialnych. W zależności od wymagań Klienta, w prace zaangażowany jest odpowiedni zespół specjalistów – rzecznicy patentowi, radcowie prawni, analitycy finansowi, biegli rewidenci. Zapewnia to kompletną i rzetelną wycenę praw IP.

Więcej…

 

Sprawy sporne. Zwalczanie nieuczciwej konkurencji.

Chronione prawa IP m.in. znaki towarowe, patenty i wzory, tworzą uprawnienie do wyłącznego korzystania, a także dochodzenia roszczeń w przypadku ich naruszenia.

Kancelaria S&P świadczy kompleksową pomoc w zakresie zwalczania czynów nieuczciwej konkurencji, rozwiązywania sporów związanych z naruszeniem praw IP, prowadzeniem postępowań przed organami administracji oraz sądami w kraju i zagranicą.

Więcej…

 

Transakcje

Prawa IP, które uzyskały ochronę mogą stanowić przedmiot transakcji m.in. aportu, licencji, sprzedaży. Transakcje te wymagają szczegółowej analizy w zakresie ryzyka, a także odpowiednich zapisów umownych.

Zapewniamy wsparcie w zakresie analiz, due diligence, a także pełną obsługę dokumentacji transakcyjnych.

Więcej…

 

Zapraszamy do zapoznania się z kompletną ofertą wsparcia w zakresie własności intelektualnej.

Poznaj szczegóły


Jeśli potrzebujesz wsparcia w tym zakresie to zapraszamy serdecznie do kontaktu:

+48 61 22 23 997

kancelaria@sp-legal.pl

Nasi eksperci

Hubert Sommerrey
radca prawny / mediator sądowy / partner zarządzający

+48 61 225 48 70
Klaudia Dzieweczyńska
adwokat / mediator sądowy

+48 61 222 51 86

Kontakt z ekspertem
×

Jeśli potrzebujesz wsparcia ekspertów, wypełnij poniższy formularz kontaktowy

Zobacz wszystkich ekspertów
pl   en