Konferencja – Commercial Side of IP

18 listopada 2015 roku w Warszawie odbyła się konferencja “Commercial Side of IP” organizowana przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie oraz Stowarzyszenia Licensing Executives Society Poland. Paulina Sommerrey wygłosiła, wspólnie z p. Andrzejem Półkoszkiem, prelekcję pt. „Wycena wartości niematerialnych i prawnych” („Valuation of intangible assets for the purposes of commercialization of knowledge”).

2 lutego 2016

Kancelaria Sommerrey & Partners była tam reprezentowana przez radcę prawnego Paulinę Sommerrey, która wygłosiła, wspólnie z p. Andrzejem Półkoszkiem, prelekcję pt. „Wycena wartości niematerialnych i prawnych” („Valuation of intangible assets for the purposes of commercialization of knowledge”).

Przewodnim tematem konferencji były zagadnienia z zakresu komercjalizacji i wyceny własności intelektualnej. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z praktycznymi aspektami tej tematyki, a w szczególności w kontekście kupna i sprzedaży, księgowości, oceny ryzyka oraz rozwoju i finansowania startupów. Praktycy ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Belgii, Holandii, Hong-Kongu i Polski przybliżali problematykę due diligence, komercjalizacji i wyceny praw IP.

Mecenas Paulina Sommerrey w swoim wystąpieniu przybliżyła uczestnikom konferencji najważniejsze pojęcia związane z problematyką wyceny praw IP – w tym między innymi wskazała jakie wartości niematerialne podlegają wycenie, a także na co zwracać uwagę podczas ich wyceny. Wskazała także, iż wycena jest swego rodzaju narzędziem w koncepcji biznesowej. Podkreśliła także różnice między ustawą o rachunkowości a Międzynarodowymi Standardami Rachunkowości w kontekście praw własności intelektualnej.

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z konferencji.

Projekt nowelizacji ustawy o CIT i PIT – zmiany zasad rozliczania spółek komandytowo – akcyjnych.
Roszczenia odszkodowawcze właściciela nieruchomości z tytułu obniżenia jej wartości w następstwie ustanowienia obszaru ograniczonego użytkowania
Przedawnienie roszczeń odszkodowawczych wobec członków zarządu za zobowiązana spółki